Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

29.04.2018 - Duben 2018 - pohádka Kamarád

Dobrý den milí rodiče,

měsíc duben máme za sebou, vše nám začalo vonět jarem a nás tímto měsícem provázela pohádka „KAMARÁD“.

         Na začátku měsíce jsme vzpomínali na velikonoce, jak je prožili hoši a jak děvčata.

Poté jsme již tradičně zahájili téma poslechem pohádky, používali jsme obrázky, reagovali zvednutím obrázku při slyšeném slově. Doplňování vhodných slov do textu. Čtení tzv. malované pohádky.

          Vyráběli jsme jarní obrázky. Látku jsme namáčeli do škrobu a následně na vlhkou malovali barevnými křídami. To bylo vůně. A opravdu se nám dílo podařilo. Naučili jsme se básničku „Koťátko“. Vyráběli jsme kočky, protože o nich vlastně naše pohádka byla. Zapouštěli jsme barvy do mokrého podkladu, stříhali a lepili. Vznikla řada krásných kamarádských koček, které nám hlídaly kravičky. Ty jsme vytvořili papírovým šitím a to dá práci.

            Povídali jsme si o tom, kdo je kamarád, proč ho každý potřebuje a co mu může dát. Skládali jsme řadu různých puzzle domácích zvířat. Snažili jsme se zvládnout od 2 dílků až po 24. Někteří jsou opravdu šikovní a některým to dá hodně soustředění. Třídili jsme zvířátka podle velikosti. Stavěli statek se zvířátky z kostek a vznikl moc pěkný, doplnili jsme jej ohradami se zvířátky a hned bylo plno zábavy. Které zvířátko může bydlet s kterým. Pojmenovávali jsme si celé zvířecí rodinky a četli v knihách zajímavosti o různých zvířatech. Určovali jsme kde, které zvířátko stojí a snažili se používat ty správné předložky. Říkali jsme si, kde které zvířátko bydlí, čím se živí a jaké zvuky vydává, proč je vlastně chováme. A opravdu nás překvapilo, že si ani někteří předškoláci nemohli vzpomenout, jak dělají některá zvířátka. Přiřazovali jsme obrázky k názvům.                 

           Vytvořili jsme prstové loutky zvířátek a s nimi hráli několik her. Procvičovali jsme dny v týdnu, které byly použity v pohádce. Rozcvičovali jsme jazýčky jako logopedickou prevenci, které jsme se začali více zabývat.

       Plstili jsme vlnu pomocí plstící jehly a vytvářeli tak ovečky. Celou pohádku jsme si zdramatizovali a to se dětem velmi líbilo. Hráli jsme různé hry: Kočka a myš, hádání zvířátek, zvířátko představ se, sluchové pexeso, pexeso se zvířátky a mnoho dalších.

        V angličtině se děti naučily názvy některých zvířátek, a procvičily si písničky s pohybem. Ukončili jsme sezónu „tělocvičny“ a tím i uzavřeli projekt „ Cvičíme se zvířátky“, který pořádala Obec sokolská.

        Na procházkách jsme navštívili různá zvířátka – ovce, slepice, krávy a další.

Ve školce nás navštívil kouzelník s moc pěkným představením. A také jsme měli příležitost vyzkoušet si práci s hlínou v keramické dílničce.

         Začali jsme chodit za pěkného počasí na delší vycházky a věnujeme se pobytu v přírodě.

         A  nesmíme zapomenout na to, že naši předškoláci byli na zápisu do první třídy a byli opravdu moc šikovní. Takže nám nezbude nic jiného, než se s nimi na konci června rozloučit.

        Tak jsme prožili duben a už se těšíme na další pohádku. Vyzkoušejte se zeptat dětí, o čem vlastně ta naše dubnová byla.

                Krásné dny plné sluníčka Vám přejí paní učitelky ze Sluníček.

Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin