Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

31.05.2018 - květen 2018 - Máme se rádi

MÁME  SE  RÁDI

 

     Takto se jmenovala pohádka pro část měsíce května. V pohádce vypráví holčička příběh o tom, jak se seznámili dědečkové a babičky, a kde měli svatby. Také o tom, že spolu měli děti – holčičku a chlapečka a ti vyrostli v tátu a mámu právě naší holčičky. A právě o tomto tématu jsme si s dětmi vyprávěli. Možná byste se také nasmáli, kdybyste slyšeli příběhy vašich dětí. Děti jsou opravdu kouzelné.

     V tomto našem tématu jsme se zabývali naší rodinou, kdo je členem naší rodiny. Jak se jmenují členové rodiny. Kdo se kdy narodil, kdo je starší a kdo mladší. Jaké to je mít někoho rád. Naše zážitky z různých oslav a výletů.

     Kreslili jsme svou maminku, nebo celou rodinu. Tvořili jsme dárek pro maminku k svátku, za použití lékařských špachtlí, barvy, papíru a své fotografie. Také jsme dokončili keramický rámeček pro maminku.

     Mnoho času nám zabrala příprava na besídku, chtěli jsme maminky opravdu potěšit a s nimi samozřejmě i celou rodinu. Velmi nás bavilo tančení. Hry s padákem máme moc rádi. A tancování je prostě naše. Básnička pro maminku je samozřejmostí, bez té by to v jejich svátek snad ani nešlo.

     Předškoláci jezdí každou středu na bazén a většinou jsou spokojení a těší se na další lekci. A mladšími dětmi se ve středu věnujeme tělocviku a pohybu jako takovému. Každý pátek pokračujeme s předškoláky v angličtině.

     Připravovali jsme se na příjezd divadla A když přijelo, udělalo nám to velkou radost. Divadlo „Letadlo“ nás přeneslo až do daleké Austrálie. Seznámili jsme se s některými obyvateli tohoto teplého kontinentu a zase se v klidu vrátili zpět. Protože se nám tato výprava velmi líbila, padl nápad dětí, navštívit i další exotická zvířata a tam bude směřovat i naše další téma.

Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin