Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

02.02.2018 - Leden 2018 - O Kateřince a tlustém červeném svetru

Velkou část ledna jsme strávili s pohádkou:

„O Kateřince a tlustém červeném svetru“.

      Začátek měsíce jsme věnovali vzpomínkám na Vánoce, dárky a pohodu domácího krbu. Přiblížili jsme si Tři krále. Přečetli si příběh o tom, kdo byli, odkud přišli a co nesli. Měli jsme možnost si sošky Tří králů prohlédnout hezky zblízka a zazpívali jsme si píseň „My tři králové“.

      Další část měsíce jsme se věnovali přímo pohádce.

Určitě Vás napadlo, že jsme se zabývali oblékáním a všemu okolo něj a … máte pravdu. Pohádku jsme si přečetli, vymýšleli, jak by mohla skončit. A při převyprávění se snažili dodržet posloupnost děje. Vedli jsme rozhovory: „Co to znamená, když se řekne, že svetr kouše. Jak vzniká svetr.“ Vyhledávali jsme oděvy v různých knihách a časopisech, tvořili slova opačného a stejného významu, pojmenovávali jsme obrázky s oděvy a přiřazovali obrázky oblečení k různým ročním obdobím. Třídili jsme oblečení na zimní a letní. Hledali jsme slova se stejným počátečním písmenem. Vytleskávali jsme slabiky. Hádali jsme hádanky na téma oblečení. Oblékali jsme panenky k různým příležitostem. Počítali jsme obrázky, hledali stejné rukavice, dokreslovali zrcadlově obrázek rukavice. Trénovali jsme ruku na grafickém cviku rovné čáry.

     Vytvořili jsme krásné výrobky. Vodovými barvami jsme malovali pruhovanou šálu, které jsme vytvořili střapce z vlny. K šále jsme přidali čepici – vytrháváním a lepením barevných papírů. A nesměl chybět ani svetr. Temperovou barvu jsme nanášeli pomocí válečků a po zaschnutí jsme svetr dozdobili dolepováním knoflíků a ozdob.

Pantomimou jsme si hráli na oblékání, zrcadlili se v zrcadle kamaráda. Zahráli jsme si pohybové hry „Hadrový panák, Ztratilo se oblečení, Koš s prádlem“. Zahráli jsme si soutěž „Kdo se rychleji obleče“. To bylo fandění a výskotu J. Také smyslovou hru Co se změnilo?“  Naučili jsme se říkadlo Toto zebe“.

     Cvičili jsme jak v tělocvičně, tak ve školce, a to rozcvičky, protahování, reakci na signál, s míči, pravou a levou stranu. Pokračovali jsme v projektu Cvičení s kobylkou Emilkou“.

      Zazpívali jsme si při cvičení s padákem píseň „Padá sníh“. Zahráli hru na přátelství s klubíčkem vlny.

     V tomto měsíci na plné čáře vítězí skládání mozaiky ze zažehlovacích korálků, dále pak zatloukání dřevěných tvarů, pexeso a stavby různých domečků.

    Ke spaní jsme četli pohádku „O chytré kmotře lišce“.

Děti se nás ptaly: „Jaká pohádka bude příště?“ A stejně jako dětem odpovídáme i Vám: „Nechte se překvapit.“

Krásné únorové dny Vám přejí paní učitelky ze Sluníček.

Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin