Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

07.11.2017 - Listopad 2017 - Dva balonky

Opět se hlásíme všem rodičům a přátelům naší třídy,

máme pocit, že nám ten čas nějak rychle běží. Další tři týdny plné her, poznání a zábavy jsou opět za námi. Tuto dobu nás provázela pohádkaDva balónky“. Pevně věříme, že když se zeptáte svých dětí, budou alespoň trošku vědět, o čem tato pohádka je.

     Příběh nás provázel světem větru a všeho co létá, ale také vztahy mezi dětmi a lidmi. Důležitosti slušného chování a také vzájemné úcty a pochopení.

    V prvním týdnu jsme zjišťovali, jaký může být vítr, jak nám může pomoci a jak uškodit. Podzimní počasí bylo při nás a ukázalo nám, jaký vítr je a jakou může mít sílu. Prováděli jsme pokusy se vzduchem. Vyzkoušeli, co všechno může létat a co ne. Tvořili jsme draky z hedvábného papíru (starší děti) a také jednoho společného s mladšími dětmi s přírodního materiálu.  Papírové větrníky jsme připoutali k radiátorům ve školce a pozorovali, jak je teplý vzduch dokáže roztočit – to byl tedy objev.

   Další dva týdny jsme poznávali ptáky. Naučili jsme se některé, kteří odlétají do teplých krajin a také ty, kteří tady s námi přečkávají zimu. Snažili jsme se je vyhledávat na obrázcích, v knihách a časopisech. Vyprávěli si o jejich tvaru, částech těla, barvě. Řekli jsme si čím, se živí a proč nás někteří na zimu opouštějí. Čím bychom mohli ty, kteří zůstanou krmit a co jim bude chutnat. Společně jsme si s panem stolařem smontovali dřevěné krmítko pro ptáčky – to byl zážitek.

    Celou dobu jsme pracovali na našich vyjadřovacích schopnostech. Snažili se mluvit v celých větách. Zopakovali jsme si naše pravidla soužití ve školce. Zdůrazňovali roli kamarádství a snažili se předcházet slovním šarvátkám starších chlapců. Hráli jsme si na ptáčky a draky. Pohybové hry: „Dračí hnízda, Všechno létá co má peří, Vlaštovky, Zobání“. Tvořili jsme strom plný vran, ptáčky u krmítka, vlaštovky na drátech.

    Naučili jsme se básničku Vítr“. Básničku s pohybem. Zpívali jsme písničku Vlaštovičko leť ". Tancovali taneček „Vrabeček a sýkorka“. Cvičili jsme v překážkové dráze. Hráli dračí pexeso. Určovali jsme co je více a co méně, zkoušeli pískat jako ptáčkové. Zahráli si sluchovou hru „Ptáčku jak zpíváš“. Také jsme pracovali na některých pracovních listech. Ruku jsme si procvičovali kreslením do písku a určitě bychom si vzpomněli i na jinou zábavu, kterou jsme zažili. A protože nám počasí většinou přálo, užili jsme si plno zábavy i v přírodě.

Přejeme všem krásné studené dny podzimu, 

paní učitelky ze Sluníček

Jarmila Gramesová a Daniela Haubeltová

Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin