Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

26.02.2018 - Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu

V úterý a ve středu 6. až 7. února 2018 navštívil naši školu pan Samuel Valko, chovatel z Nýdku, který se se svým otcem dlouhodobě zabývá chovatelstvím hadů, plazů a hmyzu. Přednáška s názornými ukázkami těchto živočichů byla pořádána pro všechny žáky základní školy a také pro děti z mateřské školy. Besedu žákům uhradilo SRPŠ, za což děkujeme a jsme rádi za tuto investici, neboť se setkala opravdu s kladným ohlasem u žáků.

Pak chovatel si dokázal rychle získat respekt i přízeň žáků i nejmenších dětí svým přirozeným vystupováním a hlubokými znalostmi života hadů, plazů a hmyzu. Nejzáživnější pak pro všechny byla možnost dotknout se těchto živočichů. Naprostá většina dětí byla odvážná a neškodnými hady si nechali obtočit své ruce. Vzniklo také spoustu veselých snímků. Jelikož jedovatí hadi do školy nesmějí, šlo především o škrtiče. Z hmyzu pak žákům učarovala křehkost strašilek. 

Tato nástěnka vznikla jako reakce na velmi vydařenou přednášku pana Samuela Valka zaměřenou na hady, plazy a hmyz. Žáci se nechali inspirovat a vyjádřili také své hodnocení celé akce. Mnozí přímo demonstrovali aktuálně nabyté vědomosti.

Ekologická nástěnka je pevnou součástí naší školy, kterou pravidelně plní svými výtvory žáci pod vedením pedagogů vyučující přírodopis a praktika z ekologie.

Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu Přednáška Samuela Valka a eko nástěnka s tematikou Hadů, plazů a hmyzu
Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin