Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

07.11.2017 - Říjen 2017- Jak si zajíc, vrána a ježek rozdělili jablko

Vážení rodiče,

čas nám plyne a už jsou za námi další tři týdny, kterými nás provázela pohádka

 „Jak si zajíc, vrána a ježek rozdělili jablko“. Jak už sám název napovídá, je to doba sklízení ovoce, a to bylo také našim hlavním tématem.

      Nejdříve jsme si povídali o podzimu a jeho znacích. Děti se naučily poznávat některé druhy ovoce, ale také zeleniny. Grafickým cvičením si procvičily horní a dolní oblouk. Seřazovaly obrázky a předměty podle velikosti. Dbáme na správnou výslovnost při převyprávění pohádky podle obrázků a samozřejmě na rozvíjení slovní zásoby. Snažíme se zapojovat do vyprávění také menší děti, které ještě mají ostych. A učíme děti mluvit v celých větách.

  Jemnou motoriku jsme si procvičovali na modelování ovoce z plastelíny. Trhání a lepení papíru do tvaru jablíčka. Starší děti ještě mačkaly papírové kousky a tvořily ohryzky jablíček. Tvořili jsme ježky z různých materiálů.

     Hrubou motoriku děti procvičovaly házením, chytáním a kutálením míčů. Také se učily házet na cíl a trefovat do koše.

     Rozvíjeli jsme smysly při poznávání druhů ovoce, nejdříve jsme si je ohmatali, očichali, ochutnali a nakonec si správnost odpovědí zkontrolovali zrakem. Děti s velkým nadšením uvítaly přípravu Jablkového dortu. Umývali jsme jablka, krájeli a strouhali, s pomocí paní učitelky uvařili jablka s pudingem. Rovnali jsme piškoty do formy a zalévali hmotou. To bylo mlsných jazýčků a to čekání do druhého dne bylo dlouhé. Ale dort se nám opravdu povedl.

     Početní představy jsme procvičovali na počtech přírodnin.

Dělali jsme rozcvičku s říkadlem. Zpívali písničkyPod naším okýnkem a s tanečkem takéMyška tanečnice. Některé děti se naučily několik básniček Ježek, Podzim, Foukej, Vezmi žlutou … a jednu ježčí před čtením pohádky.“

     Hráli jsme různé hry: Ovocný koš, Nikdo nezůstane sedět, Hry s padákem, Hry, v kterých musí děti reagovat na signál, Hry s míči – velké jablko honí malé a další.

     V angličtině si děti učily slova velký x malý a procvičovaly slovíčka na písničkách.

Školku navštívilo divadlo s představením Veverka Terka, myška Klárka a skřítek Naschválníček. Představení dětem přiblížilo některá pravidla chování a etikety. Moc se nám to líbilo.

     Když je podzim, tak k němu neodmyslitelně patří také DRAKIÁDA. Ta se u nás uskutečnila a trošku nás mrzelo, že se nás sešlo tak málo, ale alespoň vidíme, jaký je o akce ve školce zájem. Ale úsměvy na tvářích nám vykouzlila skupina létajících draků a hlavně to, že jsme si udělali pěkné odpoledne. Musíme poděkovat všem, kteří si udělali čas, a také těm, kteří připravili diplomy, odměny a občerstvení. Opravdu moc děkujeme J.

     Na závěr bychom Vám rádi připomněli, že školka bude v období podzimních prázdnin ve škole 26.10. a 27.10. uzavřena. Přihlásilo se nám jen málo dětí, které by do školky přišly. Děkujeme za pochopení a vstřícnost.

Krásné podzimní dny plné pohody Vám přejí paní učitelky ze Sluníček

Jarmila Gramesová a Daniela Haubeltová

Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin