Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

25.02.2018 - Únor 2018 - Krtek léčí zajíce

Naší další pohádkou bylo:

„Krtek léčí zajíce“

Je tady období chřipek, a tak je potřeba přiblížit dětem i tuto stránku života. Nemoci, lékaři apod. Pohádku jsme si přečetli, několikrát převyprávěli. Hledali název, některá slova. Zdramatizovali si ji, snažili se na různé otázky odpovídat celou větou.

Zabývali jsme se zdravím. Proč se stane, že onemocníme? Jak vypadají bacily? Jak se můžeme léčit? A jak předcházet nemocem? Hráli jsme si na lékaře a sestřičky. Ukázali si, jak se u lékařů chovat a jaké lékaře můžeme navštívit (dětský, kožní, zubař, ušní apod.). Prohlíželi si knihy a časopisy o lidském těle, o tom jak funguje.

Tvořili jsme bacily – lepením barevných papírů a stříháním, nebo také vybarvovali. S loutkami bacilů jsme si zahráli pohádku „O hodném vitamínu“. To se dětem moc líbilo.

Naučili jsme se básničky: „Čistím zoubky“, „Rozcvička“. Hádali jsme hádanky. Vytvářeli jsme zrcadlo kamarádovi – taky pěkná legrace. Hráli různé hry: „Na nemocné“, „Lepidlo“. Zpívali jsme písničky „Hlava, ramena, kolena“, „Tlesky, plesky“.

Cvičili jsme zdravotní rozcvičky a zdolávali překážkové dráhy.

V další části jsme se zaměřili na naše smysly. Pověděli jsme si, jaké smysly používáme a na co je využíváme. Hráli hmatové pexeso, poznávali hmatem předměty. Zrakem se snažili zapamatovat množství věcí a pak je pojmenovat. Čichem jsme poznávali jídlo. A vychutnávali různé chutě. Sluchem určovali směr a poznávali kamarády. Vytvořili jsme si oko a pojmenovali všechny jeho části. Vyprávěli si o tom, na co se rádi díváme, proč někdo nosí brýle a jak pečovat o svůj zrak.

Vyzkoušeli jsme si, jaké to je pohybovat se jako nevidomý a spoléhat na svého přítele.

Navštívili jsme divadelní představení v Odrách „Pískomil se vrací“, kde bylo plno písniček a tance.

Předškoláci navštívili své kamarády v 1. třídě. Vyzkoušeli si, jaké to asi bude, když budou chodit do školy a jak se jim tam bude líbit.

Ve zdraví jsme pokračovali péčí o zuby. O tom, jak jsou zuby důležité, proč se o ně starat a jak to správně dělat. Vytvořili jsme si zubní kartáčky a také úsměvy plné zoubků a to nejen zdravých.

Navštívili jsme paní zubařku v Jakubčovicích, která nám ukázala, jak to chodí u zubaře, co všechno prohlíží, jak to u zubaře funguje. Prohlédli jsme si všechny nástroje, viděli, jak funguje vrtačka, jak se pohybuje křeslo a mnoho dalšího. Tím jsme naši pouť se zdravím zakončili.

Nemohu ještě zapomenout na další dvě akce, které jsme s dětmi prožili. Jedna byla návštěva lesních pedagogů. Pan lesník nám vyprávěl o zdraví lesa, o tom, jak vzniká les a jak je potřeba se o něj starat. Děti si zahrály různé hry, skládaly puzzle lesních zvířat, přiřazovaly k obrázkům opravdové paroží a mnoho dalšího.

Další akcí byla přednáška o hadech. Ta měla u dětí velký úspěch. Máme velmi odvážné děti, protože snad není téměř nikdo, kdo by si hada nepohladil. A dokonce i ti nejmenší drželi v ruce třeba užovku. A nebyli to zrovna malincí hadi. Děti se dozvěděly plno informací, mohly se ptát a zjišťovat, co je zajímá. Ve školce jsme si ještě nakreslili vzpomínku na tyto zážitky.

Téma zdraví jsme ukončili a už se těšíme na pokračování. A jaké bude? Tak o tom zase příště.

Krásné dny plné pohody přejí paní učitelky ze Sluníček.

Fotografie ze školky najdete na adrese:

http://skolkaspalov.rajce.idnes.cz/

Aktuality, novinky
23/112019
Online objednávání stravy - Vážení žáci, rodiče a strávníci, jelikož od 1. 12. 2019 přechází jídelny MŠ a ZŠ na online systém objednání stravy, vyvěsili jsme na webu podrobné návody. Naleznete je v záložce Školní jídelna - Objednání stravy návody.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin