ŠKOLKA

Vítáme vás v naší školce a přinášíme pár informací, které byste o nás měli vědět.

Motto:Vstoupí-li branou srdce láska, smích a pohoda, jde o dobrý začátek.
              A dobrý začátek vede i k dobrým koncům.“

Spokojené děti

Snažíme se, aby se děti u nás ve školce cítily šťastné a spokojené a aby do školky chodily rády. Vytváříme jim takové prostředí, kde mohou bezpečně zkoumat a poznávat okolní svět a navazovat vztahy mezi sebou i s dospělými. Podporujeme jejich samostatnost, učíme se vzájemně spolupracovat a podílet se na nejrůznějších činnostech a rozhodnutích. Děti tráví hodně času venku a získávají tak podvědomí o sounáležitosti s přírodou i s krajem, v němž bydlí. Pracujeme podle školního vzdělávacího programu Pohádkové putování.

„Pohádka, to je raneček moudrosti, který nám tu zanechali dávní předkové, abychom si ho vzali na vandr světem a věděli, jak se rozhodovat na rozcestích – kudy jít a kudy se nevydávat. Pohádka věří a dokonce přikazuje, že dobro má být pochváleno a zlo potrestáno. Jenže lidský život je krátký a boží mlýny melou tak pomalu, že se takové spravedlnosti málokdy dočkáme. Ale pohádka to všechno stihne. V tom spočívá její blahodárnost…“ (autor: Zdeněk Svěrák)

Podnětné prostředí pro Sluníčka a Světýlka

Školka se nachází v samostatné budově a má dvě oddělení - pro klasické vzdělávání slouží třída Sluníčka a pro montessori vzdělávání slouží třída Světýlka. Herny i třídy jsou zařízeny nábytkem a vybaveny hračkami a pomůckami. U školky se nachází velká školní zahrada. Školku otevíráme ráno v 6:30 a končíme odpoledne v 16 hodin.

Montessori třída

Ve školním roce 2016/2017 jsme otevřeli nově po úspěchu v základní škole montessori třídu i v mateřské škole. Jsou zde uplatňovány principy montessori pedagogiky, formulované italskou pedagožkou, lékařkou a vědkyní Marií Montessori, které se zaměřují na rozvoj celé osobnosti dítěte a respektují jeho takzvané senzitivní fáze (tedy období vhodná pro rozvoj konkrétních oblastí). Důraz se klade na budování vlastní odpovědnosti, samostatnosti, zároveň je plně respektována individualita každého z dětí. Ve třídě děti pracují se speciálními pomůckami, které vedou k samostatnému objevování a poznávání prostřednictvím všech smyslů.

Klasická třída

Tato třída využívá některé prvky programu „Začít spolu“, lesních školek a prvků, které vtáhnou děti do her a objevování sama sebe. Snažíme se, aby se dítě naučilo rozhodovat o sobě a také nést za svá rozhodnutí zodpovědnost. Co nejvíce se snažíme využívat spontánních her pro rozvoj individuálních osobností dětí.

Tvoříme a podnikáme

Během roku pořádáme celou řadu zajímavých akcí pro děti i jejich rodiče, ať už to jsou setkání pro rodiče, loučení se školkou, vystoupení na akademii pořádané základní školou, účast na vynášení Mařen ve Spálově i Luboměři, vítání občánků v našich obcích nebo různé výstavky, divadla a pracovní dílničky.

06/092018
Kroužky a družina V záložce Družina je zveřejněna nabídka kroužků pro šk.r. 2018/2019, včetně přihlášky ke stažení. Rovněž je zde k dispozici ke stažení přihláška do školní družiny.
17/082018
Školní zpravodaj a časopis na webu- v záložce Škola - Zpravodaj a školní časopis - naleznete aktuální publikace vydané školou na konci 2. pololetí šk. r. 2017/2018. Taktéž zde naleznete starší čísla našeho zpravodaje, který připravujeme pravidelně vždy jednou za pololetí pro rodiče a veřejnost, stejně jako časopis Školní Expres, který vytvářejí žáci naší školy.
17/082018
Přihlášky ke stravování ve ŠJ ve šk. r. 2018/2019 Přihlašování žáků ke stravování na školní rok 2018/2019 proběhne ve dnech 30. - 31. 8. 2018 od 8.00 do 12.00 hodin v kanceláři vedoucí ŠJ nebo telefonicky na čísle 556 729 692. Přihlašují se i žáci, kteří se stravovali v loňském roce!!!
17/082018
Přihlášky k novému šk. roku 2018/2019 Přihlášky do školní družiny si rodiče mohou vyzvednout u vychovatelky nebo ve školní jídelně již v termínu od 30. srpna do 31. srpna 2018. Vyplněné přihlášky odevzdají do 3. září 2018 vedoucí vychovatelce školní družiny – Haně Vojkůvkové. Přihlášky do nepovinných předmětů a zájmových útvarů budou žáci odevzdávat během prvního týdne nového školního roku. Tiskopisy přihlášek budou mít třídní učitelé.
17/082018
Zahájení šk. roku 2018/2019 Nový školní rok 2018/2019 bude v základní škole zahájen v pondělí 3. září 2018 v 08.15 hodin v tělocvičně ZŠ. Žáci si donesou přezůvky, aktovky a psací potřeby. Všechny nově přijaté děti do prvních tříd se zúčastní se svými rodiči slavnostního uvítání žáků 1. třídy, které proběhne v pondělí 3. září 2018 od 09.00 v místní sokolovně. Všichni noví žáci i jejich rodiče jsou srdečně zváni.
23/052018
GDPR - v rámci GDPR zveřejňuje naše škola povinné informace. Na webu je nyní vyvěšena povinná informace o pověřenci - v záložce Škola-Dokumenty, Školka-Dokumenty, Jídelna-Dokumenty.
01/052018
Inspekční zpráva - inspekční zpráva přinášející závěry a hodnocení inspekce, která na ZŠ a MŠ Spálov působila v březnu 2018, je dostupná na webu školy v záložce "Škola - Dokumenty".