Úvod > Školka > Třída Světýlka montessori

Třída Světýlka s montessori principy MŠ Spálov

světýlka menší.jpeg

Denně se děti posouvají ve výchovně vzdělávacím procesu montessori pedagogiky v oblastech:
KOSMICKÉ VÝCHOVY (poznáváme svět - botanika, zoologie, zeměpis, umění).

Mimo tématkové aktivity děti denně procvičují jemnou i hrubou motorikupočítají, píší, sluchově a zrakově vnímají a rozlišují, tvoří, stříhají, lepí, malují, pečují o sebe a o okolí (praní, péče o květiny, v pátky pečují úklidem o třídu, ...). Často si připomínáme správný posed u stolečku, úchop tužky, zdvořilostní lekce na různá témata (mytí rukou, smrkání, zavírání dveří, říci si o pomoc, rolování koberečku, nošení předmětů, jak počkat, jak nevyrušit, ...). Denně zpíváme (správný sed, rozezpívání), hry na ozvěnu, hry na tělo, Orffovy nástroje. Pravidelně navštěvujeme tělocvičnu ZŠ, chodíme na turistické vycházky, cvičíme a tančíme. Každý den k radosti a spokojenosti dětí.

Odkaz na web: Třída Světýlka s montessori principy MŠ Spálov