Projekty MŠMT a EU proběhlé

Naše škola se zapojila a zapojuje hned do několika projektů.

Bližší informace ohledně jednotlivých projektů:

RESTART (ve spolupráci s KVIC Nový Jičín)

V rámci Výzvy 51 se naše škola účastnila projektu „Tablety do škol“ ve spolupráci s KVIC Nový Jičín, zásluhou kterého získala finanční prostředky ve výši 261.400,- Kč na vybavení vyučujících 12 ks notebooků k výuce, ale současně i k jejich proškolení, jak tyto digitální pomůcky efektivně využívat zejména ve vyučovacím procesu.

OBEC 21 (ve spolupráci s KVIC Nový Jičín)

Formou pronájmu školní ICT učebny – na pořádání školení v rámci uvedeného projektu - škola získala v 2. pololetí školního roku 57 798,- Kč, za které má v úmyslu v 1. pololetí nového školního roku zajistit nákup školních dotykových zařízení pro žáky (tablety).

Čtení základ života – Výzva 56

V květnu šk. roku 2014/2015 byla MŠMT vyhlášena dotace tzv. Výzva 56, v rámci níž mohly základní a střední školy zažádat o financování některého ze čtyř podpůrných programů, které byly zaměřeny především na rozvoj jazykových dovedností. Naše základní škola si vybrala jako sféru financování Čtenářské dílny a získali jsme na ni dotaci 227 024,- Kč. Naprostá většina těchto prostředků byla použita na nákup nových knih, určených k realizaci čtenářských dílen v hodinách českého jazyka a literatury, které budou probíhat v 2. až 9. ročníku po celý školní rok 2015/2016. Knihy zůstanou v užívání knihovny a budou sloužit jako společná doplňující četba v hodinách čtení/literatury. Dále jsme z dotace vybavili a obnovili fond školní knihovny, který již byl zastaralý. Žáci tuto změnu uvítali s nadšením a počet výpůjček několikanásobně vzrostl. Ze zbývajících prostředků dotace jsme pořídili pomůcky pro údržbu knih – především obaly, které prodlouží životnost knih. Dále se financovalo školení pedagogů a zájezd na divadelní představení v ostravském Divadle Jiřího Myrona – muzikálu Kytice.

Práce pro život – Výzva 57

V průběhu prázdnin byla podána další žádost o dotaci na finanční zajištění vybavení a pomůcek do školní dílny a to v rámci klíčové aktivity "Rozvoj technických dovedností žáků na 2. stupni základní školy" a "Rozvoj profesních dovedností učitelů pro výuku zaměřenou na zlepšování technických dovedností žáků základní školy". I tato dotace ve výši 212 481,- Kč (z toho 204 112,- Kč na nové vybavení školní dílny) byla schválena a realizace projektu má být ukončena nejpozději k 30. 12. 2015. Žáci v průběhu této doby musí zhotovit několik praktických výrobků s využitím nových nástrojů a inovativních postupů, zpracovat příslušné portfolio o výrobcích a tím i zlepšit své projektové i technické dovednosti.