Školní knihovna

Krátké info o renovaci knihovny

Školní knihovna v různých podobách na škole existovala vždy, ale bohužel časem docela zchátrala. To se nám podařilo změnit na konci šk. r. 2014/2015, kdy naše škola získala dotaci v rámci Výzvy 56. Získali jsme finance na obnovení knižního fondu. Celkem v současné době můžeme dětem nabídnout dva tisíce knih, různého zaměření a žánrů.

Vedení školy nám do knihovny zařídilo nový nábytek, abychom měli knihy kam dát, ale také aby naše knihovna získala odpovídající vzhled, což se podařilo.

Ve šk. roce 2015/2016 byl zaznamenán neuvěřitelný nárůst čtenářů. Je skvělé, že nové knihy přilákaly tolik dětí! Doufáme, že jim čtenářské nadšení vydrží i nadále, což se potvrdilo ve šk. roce 2016/2017 a také v následujících letech. Děti opět se zájmem chodí do knihovny a knihy si půjčují
a čtou.

V rámci Výzvy 56 všechny učitelky češtiny během roku pořádaly tzv. čtenářské dílny (každý ročník od 2. do 9. třídy, celkem 10 dílen pro každý ročník), ve kterých se tematicky pracovalo
s nakoupenými tituly. Společná i individuální četba je v hodinách literatury cenná, a proto jsme rády, že máme k dispozici nový knihovní fond, který můžeme dětem nabídnout.

Správcem knihovny je paní učitelka Mgr. Jarmila Mazáčová.

Ve školním roce 2016/2017 jsme ze školních zdrojů nakoupili do knihovny nové knihy
v hodnotě 10 tisíc Kč. Dostali jsme také několik knih darem - z nakladatelství Mladá fronta, Albatros a také z řad rodičů žáků naší školy.

Ve školním roce 2017/2018 jsme nakoupili do knihovny nové knihy za cca 5 tisíc Kč a to
z dotačního fondu Šablony - Čtenářský klub, do kterého jsme byli zapojeni. Mgr. Markéta Krumpolcová a Mgr. Kateřina Hrabcová vedly čtenářské kroužky pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ.
V dotaci byl prostor i pro nákup nových knih, čehož jsme rády využily.

Ve školním roce 2018/2019 jsme nakoupili další nové knihy v hodnotě opět 10 tisíc korun.

Provozní doba šk. rok 2019/2020

Knihy vám vypůjčí pouze paní učitelka Jarmila Mazáčová a paní učitelka Markéta Krumpolcová a to v době velké přestávky 3x týdně.

PONDĚLÍ - velká přestávka 9.45 – 10.05

ÚTERÝ - velká přestávka 9.45 – 10.05

PÁTEK - velká přestávka 9.45 – 10.05

K čemu knihovna slouží?

V knihovně si primárně půjčují děti knihy, je zde kabinet společné četby, kabinet českého jazyka
a pracovna učitelů. Vzhledem k tomu, že se ve škole třídy dělí a každá skupina dětí je vyučována jinde, slouží knihovna i jako učebna literární výchovy. To ale není vše. Paní učitelky češtiny zde často zavedou děti na hodiny čtení nebo literatury.  Taková hodina zde získá příjemnou atmosféru. Žáci si v knihovně o velké přestávce mohou v klidu číst, také mohou využívat pro studijní účely školní počítač.
V knihovně také probíhá kroužek Čtenářský klub pod vedením paní učitelky Mgr. Markéty Krumpolcové.