Na naší škole pracuje školní poradenské pracoviště (ŠPP)

Školní poradenské pracoviště spadá do oblasti poradenských služeb ve škole. Poradenské služby ve škole jsou zajišťovány výchovným poradcem, školním metodikem prevence a pedagogem pověřeným komunikací se školními poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologická poradnou, speciálně pedagogickým centrem, střediskem výchovné péče).
Od 1. 9. 2018 byl tým doplněn o nové funkce: speciální pedagog, poradce ŠPP a logopedická péče, vedoucí skupiny asistentů pedagogů. Jedná se o konzultační tým, který dále komunikuje s pedagogy školy. Od 1. 9. 2019 byl tým rozšířen o spec. pedagoga pro Montessori sekci.

Za poskytování poradenských služeb odpovídá ředitel školy. Realizace pedagogicko-psychologického poradenství na škole předpokládá vytvoření vnitřního systému komunikace ve škole, na které se bude podílet ředitel školy ve spolupráci především s třídními učiteli, dále zejména s učiteli volby povolání, s učiteli-metodiky, s oborovými garanty a případně dalšími pedagogy. ŠPP se i nadále zaměřuje na tyto oblasti: kariérové poradenství, poskytování podpůrných opatření žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, prevence rizikového chování, prevence školní neúspěšnosti, podpora nadaných žáků a podpora pedagogů.

Pracovníci školního poradenského pracoviště

A) poradenští pracovníci školy
  • vedoucí školního poradenského pracoviště: – Mgr. Marie Süsenbeková
  • výchovný-kariérní poradce – Mgr. Marie Süsenbeková