Na naší škole pracuje školní poradenské pracoviště (ŠPP)

Školní poradenské pracoviště spadá do oblasti poradenských služeb ve škole. Poradenské služby ve škole jsou zajišťovány výchovným poradcem, školním metodikem prevence a pedagogem pověřeným komunikací se školními poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologická poradnou, speciálně pedagogickým centrem, střediskem výchovné péče).
Od 1. 9. 2018 byl tým doplněn o nové funkce: speciální pedagog, poradce ŠPP a logopedická péče, vedoucí skupiny asistentů pedagogů. Jedná se o konzultační tým, který dále komunikuje s pedagogy školy. Od 1. 9. 2019 byl tým rozšířen o spec. pedagoga pro Montessori sekci.

Za poskytování poradenských služeb odpovídá ředitel školy. Realizace pedagogicko-psychologického poradenství na škole předpokládá vytvoření vnitřního systému komunikace ve škole, na které se bude podílet ředitel školy ve spolupráci především s třídními učiteli, dále zejména s učiteli volby povolání, s učiteli-metodiky, s oborovými garanty a případně dalšími pedagogy. ŠPP se i nadále zaměřuje na tyto oblasti: kariérové poradenství, poskytování podpůrných opatření žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, prevence rizikového chování, prevence školní neúspěšnosti, podpora nadaných žáků a podpora pedagogů.

Pracovníci školního poradenského pracoviště

A) poradenští pracovníci školy
  • vedoucí školního poradenského pracoviště: – Mgr. Marie Süsenbeková
  • výchovný-kariérní poradce – Mgr. Marie Süsenbeková
  • školní metodik prevence – Mgr. Marie Süsenbeková

B) pracovníci, kteří se podílejí na poradenských službách a vytvářejí konzultační tým pro poskytovaní služeb ve škole:

• poradce ŠPP, logopedická péče a pedogog určený pro komunikaci se ŠPZ – Mgr. Lenka Zelcová
  • speciální pedagog pro ZŠ a MŠ - Mgr. Markéta Krumpolcová
  • speciální pedagog pro ZŠ – Montessori sekce – Mgr. Kristýna Fardová
  • vedoucí skupiny asistentů pedagogů - Gabriela Kubicová
  • učitel-metodik pro přípravu školního vzdělávacího programu – Mgr. Lenka Zelcová, Mgr. Marie Süsenbeková
  • učitelé vzdělávací oblasti Člověk a svět práce - Mgr. Věra Zgažarová,
    Mgr.V. Šustková, PaedDr. Zdeněk Kotas, Mgr. Jan Nohel
  • třídní učitelé

Časová dostupnost poradenských služeb

Konzultační hodiny pro žáky, učitele a rodiče:

• VP, ŠMP: Mgr. Marie Süsenbeková – úterý 13:45 – 14:30 hodin
  • pedagog pro komunikaci s ŠPZ: Mgr. Lenka Zelcová – po individuální dohodě
  • speciální pedagog: Mgr. Markéta Krumpolcová – po individuální dohodě
  • třídní učitelé – uvedeno v žákovských knížkách
  • dále po dohodě s žáky, učiteli, rodiči
13/102020
Informace o uzavření základní školy ke dni 14. 10. 2020 Z důvodu usnesení vlády ČR je dnem 14. 10. 2020 Základní škola ve Spálově uzavřena. Viz. Záložka "Co se děje"
23/082020
Informace ke stravování - vážení rodiče a strávníci z řad veřejnosti, na web školy jsme vyvěsili důležité informace o stravování, které vydala vedoucí školní jídelny. Týkají se především způsobu objednávání, vyzvedávání a placení stravy, včetně cen stravného. Uveřejňujeme i aktuální přihlášku ke stravování pro nový školní rok a povolení k inkasu. Všechny dokumenty naleznete v záložce JÍDELNA/INFORMACE A DOKUMENTY.