Jídelna rezervace
Jídelna rezervace školka
Základní a mateřská škola spálov.

Skutečně zdravá škola

O projektu 

Naše škola nadále pokračuje v projektu Skutečně zdravá škola. Zapojení do této akce vnímáme jako zásadní směr ve vzdělávání a výchově školních dětí. Vedeme je ke zdraví a správným návykům v oblasti zdravého životního stylu. Naše pedagogická práce v této oblasti péče o správný přístup k jídlu a ke stravování již probíhala v minulosti, ale teprve s plněním programu SZŠ jsme všemu dodali smysl. V programu jsou daná jasná kritéria, která přímo vedou školu nejen ke zlepšení školního stravování, ale i k tomu, jak vést žáky k zodpovědnosti za své zdraví. Zavedli jsme pitný režim, děti si pěstují vlastní zeleninu na školním pozemku. Žáci 7. ročníků vytvořili prezentaci na téma „zdravé stravování“, kterou přednesli ostatním žákům. Účastníme se exkurzí na farmách. V montessori třídách si děti chystají vlastní svačinky ze zdravých potravin.                                    
Bc. Petra Azabache   - vedoucí projektu

Podzimní výstava s ochutnávkou 21. 10. 2019

ZŠ a MŠ Spálov pořádala v rámci projektu Skutečně zdravá škola Podzimní výstavu s ochutnávkou. Tato akce proběhla dne 21. 10. 2019 ve školní jídelně. Zapojili se žáci, rodiče, kolegové a přátelé školy, kteří donesli ochutnat své pokrmy z podzimních plodů. Měli jsme tak možnost ochutnat např. řepnou pomazánku servírovanou na celozrnném pečivu a zajímavou chuť měly také např. mrkvové šátečky nebo bramborová buchta. Ochutnali jsme různé druhy jablečných  štrúdlů  a švestkových koláčů. Také dýňové muffiny  zaujaly svou lahodnou chutí. Věříme, že se nám tato akce stane tradicí a těšíme se na příští příležitost pro její zopakování. 

Aktuality, novinky
23/082020
Informace ke stravování - vážení rodiče a strávníci z řad veřejnosti, na web školy jsme vyvěsili důležité informace o stravování, které vydala vedoucí školní jídelny. Týkají se především způsobu objednávání, vyzvedávání a placení stravy, včetně cen stravného. Uveřejňujeme i aktuální přihlášku ke stravování pro nový školní rok a povolení k inkasu. Všechny dokumenty naleznete v záložce JÍDELNA/INFORMACE A DOKUMENTY.
Nejlépe nás poznáte z našich galerií »
Krátce o naší škole Základní škola a Mateřská škola ve Spálově je charakteristická svým klidným až rodinným prostředím a svými podmínkami je otevřena všem dětem a žákům i z blízkého okolí...
Buďte s námi v kontaktu Základní škola Spálov, Spálov 1, 74237 Spálov

Vedení školy:
Tel. : 556 729 682, 727 919 528
Vedoucí školní jídelny:
Tel.: +420 556 729 692
Učitelky mateřské školy:
Tel: 556 729 681, 727 919 518

Základní škola Spálov - 2014 Admin