Úvod > Montessori > Třídy

1. B

Ve třídě 1. B. je 18 žáků 1. až 3. ročníku. Děti se učí individuálním tempem, učí se od sebe navzájem, starší pomáhají mladším a pro mladší jsou starší přirozeným vzorem. Děti jsou tak vedeny k tomu nesrovnávat se navzájem, každý je v něčem dobrý a můžeme se navzájem obohacovat. Díky montessori materiálu děti mohou samy objevovat učivo a zkoumat zákonitosti matematiky, českého jazyka a přírodních věd. Mohou se tak posouvat v tom, co je zajímá, a zároveň s hmatovým materiálem lépe pochopit obtížnější učivo. Třídu provází třídní učitelka Mgr. Terezie Lukšíková, další průvodkyní a  asistentkou je Dana Potschová, která má na starosti i ranní a odpolední družinu. Od letošního roku jsme se přemístili do prostor v přízemí, kde bývala ZUŠ, máme samostatný vchod, který nám poskytuje větší příležitosti využívat zámeckou zahradu pro pobyt venku o přestávkách i pro učení venku.

Mgr. Terezie Lukšíková

2. B

Naše trojročí je velmi zajímavé co se složení jednotlivých ročníků týče - první třídu obsadily samé holky (sedm), třeťáci jsou zase pro změnu samí kluci (šest kousků) a občas jedna Leontýnka :-). No a mezi nimi je šest druháků a druhaček. Takže v konečném součtu to dělá devatenáct až dvacet úžasně zvídavých dětí, které rády zpívají, malují, tvoří, učí se vzájemnému respektu a pomoci...zkrátka báječná třída, ve které čas letí  neuvěřitelně kupředu. Ano, občas jsou děti krapet netrpělivé a všechno by chtěly hned, na druhou stranu jsou však svědomité a zodpovědné a práce s nimi je jedna radost. Průvodkyní v tomto trojročí je Lucie Kozelská společně s asistentkou Ivetou Potschovou.

Odkaz na fotky: https://www.zsspalov.cz/fotogalerie-2b
20231116_084907.jpg

4. B

Do třídy 4.B letos chodí letos 16 čtvrťáků a 10 páťáků. Jsme tedy nejpočetnější třída na škole! I v jiných oblastech dosahujeme velkých úspěchů: jsme určitě velmi  zábavní, nekonvenční, kreativní, komunikačně zdatní a tak dále... A v těch oblastech, ve kterých zrovna nevynikáme se snažíme stále zlepšovat. Průvodkyní nám je Kristýna Fardová, které pomáhají Katka Levová a Jana Kadlčková.

6. B

7. B

Ahoj!

Jsme třída 7.B a už jsme zaběhlí druhostupňáci. Ve třídě máme 6 holek a 6 chlapců. Do třídy patří i naše třídní učitelka Klára a skvělá asistentka Lenka. Jsme velmi zvídaví, veselí a neposední. Občas se kamarádsky pošťuchujeme, ale společně tvoříme jedinečnou partu a dokážeme táhnout za jeden provaz. Ve škole se společnými silami snažíme rozvíjet své znalosti a dovednosti. Na společných projektech se učíme rozvíjet toleranci a spolupráci. A protože je toho pro nás pořád hodně nového, držte nám i letos palce, ať to všechno zvládneme.

2AEA1045B9D72FA1D429C1EE03B07AFA.jpg

8. B