ŠKOLA

Poslání a vize základní školy

My všichni na Základní škole a Mateřské škole ve Spálově chceme dosáhnout toho, aby se v jejím působení skloubily nároky evropského vzdělávání s nejlepšími tradicemi a zkušenostmi českého školství tak, aby byla moderní, otevřenou a přitažlivou školou.

Chceme, aby u nás v obou školách bylo dobře žákům (dětem) i učitelům, abychom školy mohli označovat jako školy rodinného typu. Ve své činnosti se zaměříme především na místní region a ekologickou výchovu. Chceme být prosperující školou moderního stylu.

Cílem je společný zájem - poznávat, prožívat a tvořit v bezpečném prostředí vně i uvnitř školy.

Dále chceme:

1. Poskytovat kvalitní základní vzdělání zaměřené na „aktivní dovednosti“ žáků

2. Rozvíjet schopnosti žáků

3. Pomoci žákům se speciálními vzdělávacími potřebami

4. Podporovat rozvíjení pohybových dovedností žáku ve školních i mimoškolních sportovních aktivitách

5. Rozvíjet komunikační dovednosti žáků:

- v mateřském jazyce

- v cizím jazyce

- v informačních a komunikačních technologiích

- v sociálních vztazích

V této činnosti nechceme být jediným článkem. Své místo zde má i výchova v rodině, dětské organizace, masové sdělovací prostředky a další subjekty. Snažíme se důsledně prohlubovat komunitní charakter školy tak, aby byla společenským centrem pro žáky i ostatní veřejnost.

Obě školy jsou otevřené pro všechny a je nutné stavět na tom, co již ve spálovském školství je a dál toto rozvíjet ve spolupráci se všemi aktivními subjekty ve spálovském regionu fungujícími a se všemi rodiči.

Základní škola jako srdce městyse a okolních obcí, je to jejich centrum. Zachování a kvalitní fungování úplné školy je pro městys Spálov priorita, je to nutný předpoklad dalšího rozvoje. Vzhledem k nepříznivému demografickému vývoji, je stěžejní úkol vedení městyse vytvořit pro občany ve Spálově dobré místo pro život, vytvořit kvalitní zázemí pro založení rodiny a výchovu dětí.

Záměrem je ještě více propojit školu a občany městyse např. zřídit ve škole místní informační centrum (tj. sloučit obecní knihovnu, školní knihovnu a archiv). Ještě více spolupracovat s občanskými sdruženími a spolky. Je nutné podřídit vše tomu, aby ve Spálově zůstala plnohodnotná základní devítiletá škola se všemi ročníky 1. a 2. stupně, aby se v průběhu času nemusely třídy na 1. stupni spojovat a byl zajištěn kvalitní výchovně vzdělávací proces po všech stránkách.

06/092018
Kroužky a družina V záložce Družina je zveřejněna nabídka kroužků pro šk.r. 2018/2019, včetně přihlášky ke stažení. Rovněž je zde k dispozici ke stažení přihláška do školní družiny.
17/082018
Školní zpravodaj a časopis na webu- v záložce Škola - Zpravodaj a školní časopis - naleznete aktuální publikace vydané školou na konci 2. pololetí šk. r. 2017/2018. Taktéž zde naleznete starší čísla našeho zpravodaje, který připravujeme pravidelně vždy jednou za pololetí pro rodiče a veřejnost, stejně jako časopis Školní Expres, který vytvářejí žáci naší školy.
17/082018
Přihlášky ke stravování ve ŠJ ve šk. r. 2018/2019 Přihlašování žáků ke stravování na školní rok 2018/2019 proběhne ve dnech 30. - 31. 8. 2018 od 8.00 do 12.00 hodin v kanceláři vedoucí ŠJ nebo telefonicky na čísle 556 729 692. Přihlašují se i žáci, kteří se stravovali v loňském roce!!!
17/082018
Přihlášky k novému šk. roku 2018/2019 Přihlášky do školní družiny si rodiče mohou vyzvednout u vychovatelky nebo ve školní jídelně již v termínu od 30. srpna do 31. srpna 2018. Vyplněné přihlášky odevzdají do 3. září 2018 vedoucí vychovatelce školní družiny – Haně Vojkůvkové. Přihlášky do nepovinných předmětů a zájmových útvarů budou žáci odevzdávat během prvního týdne nového školního roku. Tiskopisy přihlášek budou mít třídní učitelé.
17/082018
Zahájení šk. roku 2018/2019 Nový školní rok 2018/2019 bude v základní škole zahájen v pondělí 3. září 2018 v 08.15 hodin v tělocvičně ZŠ. Žáci si donesou přezůvky, aktovky a psací potřeby. Všechny nově přijaté děti do prvních tříd se zúčastní se svými rodiči slavnostního uvítání žáků 1. třídy, které proběhne v pondělí 3. září 2018 od 09.00 v místní sokolovně. Všichni noví žáci i jejich rodiče jsou srdečně zváni.
23/052018
GDPR - v rámci GDPR zveřejňuje naše škola povinné informace. Na webu je nyní vyvěšena povinná informace o pověřenci - v záložce Škola-Dokumenty, Školka-Dokumenty, Jídelna-Dokumenty.
01/052018
Inspekční zpráva - inspekční zpráva přinášející závěry a hodnocení inspekce, která na ZŠ a MŠ Spálov působila v březnu 2018, je dostupná na webu školy v záložce "Škola - Dokumenty".