Úvod > Montessori > Spolek Montessori Spálov

Spolek Montessori Spálov

"Děti jsou naprogramovány k tomu, aby chtěly vyrůst v zodpovědné a užitečné dospělé osoby. Vše, co dítě potřebuje, je vhodný vzdělávací a výchovný přístup, který by podpořil jejich program pro celkový vývoj." Dr. Marie Montessori

Spolek Montessori Spálov vznikl na jaře roku 2016. Hlavním cílem spolku je podpora rozvoje montessori pedagogiky ve spálovské škole i školce. Ve školním roce 2018/2019 jsme se kromě stávající práce pro školu zaměřili právě na užší spolupráci s mateřskou školou.

Nedílnou součástí montessori výuky jsou časté exkurze a návštěvy odborníků přímo ve výuce mateřské i základní školy. Rodiče pomáhají zařizovat dětem exkurze na svých pracovištích, rovněž pomáhají zajišťovat odborníky do výuky, případně sami figurují jako odborníci ve výuce, kde předvádí dětem zajímavé věci a situace z praxe přímo ve škole.

Rovněž se montessori spolek podílí na organizaci a pořádání nejrůznějších vzdělávacích kurzů, určených pro pedagogické zaměstnance školy, ale nejen jim.

Odkaz k pohybu na našem transparentním účtu:

Transparentní účet ZŠ montessori

Transparentní účet MŠ montessori