Úvod > Škola > Žáci a jejich třídy

Žáci a jejich třídy

1. třída

V 1. A je nás celkem 11. 7 holek zlobilek a 4 kluci nezbedníci. Jsme správná parta kamarádů, kteří táhnou za jeden provaz. Ve škole nás baví čtení i počítání (obojí se teprve učíme), ale nejvíce se vždycky těšíme na svačinu. Už od první hodiny se každý den ptáme paní učitelky (Mgr. Michaela Šmatelková), kdy už bude velká přestávka. Ta má s námi opravdu pevné nervy, ale my víme, že by nás za nic na světě nevyměnila.

2. třída

Ve druhé třídě se pilně učí 13 žáků. Někteří chodí do školy pěšky, jiní dojíždí z Luboměře, Heltínova nebo Oder. Děti rády zpívají, čtou, pracují ve skupinách. Moc je baví vyrábět a zdobit si třídu. Při práci jim pomáhají šikovné paní asistentky Gabriela Kubicová a Hana Janírková.

Tř. učitelka Markéta Krumpolcová

3. třída

V naší třídě je nás patnáct, deset kluků a pět holek. Jsme parta, která dokáže držet spolu, ale stejně tak se dokážeme pohádat a někdy i poprat. Máme různé zájmy, nejvíc nás však všechny baví sport. Temperament nám nechybí ani ve vyučování. Naší třídní učitelkou je Lenka Zelcová.

4. třída

4. A je malinká třída, ve které je 12 dětí z toho osm kluků a čtyři děvčata. Žáci této třídy jsou velice šikovní a aktivní. Dopoledne se pilně učí a po vyučování tráví svůj volný čas v nejrůznějších kroužcích. Jelikož je ve třídě velká převaha kluků není divu, že tráví svůj čas ve sportovních kroužcích, na fotbale či florbale, ale ani holky nejsou pozadu a navštěvují zase taneční kroužek. Přesto nejsou nadaní jen na sport, ale mnozí z nich navštěvují výtvarný kroužek, keramiku nebo základní uměleckou školu.

Tento rok se jejich kolektiv rozrostl o dva nové spolužáky, kteří mezi ně zapadli úplně skvěle a společně tvoří perfektní TÝM.

5. třída

Jsme třída veselých a aktivních žáků. Tuhle partu tvoří 4 holky a 9 kluků. Naši paní učitelku někdy pozlobíme, ale víme, že i tak nás má ráda.

Mezi námi se najdou velcí sportovci, ať už jsou to fotbalisté, jezdci na kolech, jezdkyně na koních a také zapálení skauti, hudebníci nebo zpěváci. Dále tady máme nadané výtvarné umělce - keramiky, také turisty a nebo tanečnice. No a kluky baví samozřejmě počítačové hry…

Jsme různorodí a velmi energičtí, a tak někdy mezi námi vzniká rivalita a soutěžení. O přestávkách to v naší třídě doslova “žije”. Všechny konflikty se nám daří s pomocí paní učitelky vyřešit a zůstat tak dobrými kamarády.

6. třída

Ve třídě je nás 5 holek a 1 chlapec. Letos jsme se poprvé podívali na druhý stupeň. Je to pro nás docela změna, ale už si pomalu zvykáme. Máme totiž mezi sebou dobrou partu, takže ty strasti překonáváme společně. Občas se ovšem umíme i popichovat, ale myslíme to v dobrém. Ve třídě máme různorodé koníčky a zájmy. Jsou mezi námi fotbalistky, koňáci a aktivní turisti. Máme rádi zvířata, hlavně koně, psy a kočky.

7. třída

Sedmáků je celkem osm - pět kluků a tři holky. Jsou ze Spálova, Luboměře a Luboměře pod Strážnou. Mají rádi sport, jsou tam i umělecky nadaní žáci. Tvoří spolu skvělou partu, mají rádi legraci, někdy ale až trochu moc. Dá se s nimi ale vždy domluvit a pak spolu mohou zažít spoustu skvělých zážitků.

8. třída

Třídní kolektiv 8.A je složen z tria děvčat a osmi kluků. Většina je ze Spálova, někteří do školy dojíždějí. Osmáci mají své lepší a horší dny, ale pokud se jako parta mladých a aktivních lidí semknou, dokáží se překonávat. Od doby, kdy jsem je jako třídní převzala v šesté třídě, poněkud povyrostli co do postavy i do sebevědomí. Těším se na vše, co nás ještě společně čeká!
ZT

9. třída

Třídu 9. A tvoří 11 žáků. Dívky jsou čtyři a chlapců je sedm. Je zde velmi dobrý kolektiv, který dokáže spolupracovat. Podle slov žáků ale umí třída také zazlobit. V současné době se rozhodují, na jaké škole chtějí pokračovat po dokončení povinné školní docházky. Stejně jako jiné deváté třídy připravují Mikulášskou besídku pro ostatní žáky, těší se akci „škola naruby“ a plánují svůj poslední školní výlet.