Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Pedagogický sbor pro MŠ

Pedagogický sbor pro MŠ

Bc. Jana Herzogová

třídní učitelka
jana.herzogova@zsspalov.cz

Mé kořeny jsou zde, ve Spálově. Narodila jsem se do rodiny Králů. Moji prarodiče, praprarodiče, …, byly také spálovští. Navštěvovala jsem místní MŠ i ZŠ. Po gymnáziu ve Vítkově jsem 9 let prodávala nové vozy, vystudovala vysokou školu podnikání, vdala se, a pak báječných 9 let strávila na mateřské dovolené. Absolvovala jsem studium Předškolní a mimoškolní pedagogiky na Střední pedagogické škole a úspěšně jsem složila zkoušky Montessori pedagogiky pro věk 3 – 6 let v Praze. K práci ve školce mne přivedly naše tři děti, se kterými jsem vždy trávila hodně času v přírodě, na výpravách a výletech. Od září 2016 pracuji jako průvodce v montessori třídě Světýlka, čehož si velmi vážím. Děti mne nepřestávají udivovat svou laskavostí, mírem v srdci, upřímností a radostí z malých věcí. Snažím se jim vštěpovat slova paní Marie Montessori: „Prosím, milé děti, vy všechny, které můžete, budujte se mnou mír mezi lidmi na celém světě.“ Nevím, jestli je má nová práce mým posláním, ale vím, že jsem tam, kde mám být.

Veronika Podešvová

učitelka
veronika.podesvova@zsspalov.cz

Pocházím ze Spálova. Nyní žiji s manželem a třemi dětmi v Luboměři. Po studiu na střední škole jsem pečovala o prarodiče a absolvovala kurz „ ošetřovatelka“ v Ostravě. Vztah k dětem jsem měla již jako náctiletá. Bavilo mě starat se o ně, vymýšlet hry, tvořit, jezdit na tábory. Během rodičovské dovolené jsem absolvovala montessori kurz – praktický život v Olomouci. Společně s kamarádkou jsme založily u nás na vesnici dětský klub „Pátek“, kde se děti pravidelně scházely a měly připravený zajímavý program. V té době jsem často a ráda pohlídala děti mých kamarádek, tak to u nás někdy vypadalo jako ve školce. Potom přišla prosba o občasnou výpomoc do spálovské školky. Vůbec jsem se nerozmýšlela a po pozitivní zkušenosti jsem tady už zůstala a našla zde spoustu malých „Světýlek“.

Leona Gavelčíková

asistentka pedagoga
leona.gavelcikova@zsspalov.cz

Pocházím z Ostravy, kde jsem vystudovala střední školu. V 19 letech jsem odjela do USA, kde jsem žila deset let. Po návratu do ČR jsme s manželem hledali místo pro společný život, který by byl blíže přírodě a dále od města. Našli jsme ho ve Spálově, kde se nám narodili tři děti. Ke konci rodičovské dovolené mě oslovila s nápadem práce asistentky pedagoga místní paní učitelka. Absolvovala jsem kurz Asistent pedagoga v Hranicích na Moravě a vzdělávací program Základy Montessori pedagogiky v Rožnově pod Radhoštěm. Do MŠ ve Spálově jsem nastoupila v roce 2020. Po návratu z USA jsem učila angličtinu a zajímala se o výuku menších dětí, proto jsem ve školce začala vyučovat angličtinu předškolní děti. Práce s dětmi mně velice naplňuje. Nejvíce si vážím jejich vnitřního klidu, upřímnosti a radosti.

Barbora Váňová

asistentka pedagoga
barbora.vanova@zsspalov.cz

Je zajimavé, kam nás vítr v životě zavane.... Vystudovala jsem poštovní školu v Opavě, ale téhle profesi jsem se nikdy nevěnovala. Hned po škole jsem odjela do Německa jako au-pair do rodiny se čtyřmi dětmi. Tato cesta mi hodně dala a ráda na toto období vzpomínám. Nejen že jsem si zdokonalila německý jazyk, který mi pomohl v další etapě života, ale získala jsem i nové zkušenosti s dětmi různé věkové kategorie. Avšak největší školou se pro mě staly mé vlastní děti. Bydlím ve Spálově, jsem matkou třech kluků a musím říct, že i po intenzivní dvanáctileté praxi se mám stále co učit :-) Každé je jiné, má jiné potřeby, potřebuje jiný přístup..... A protože je mi teď dětský svět blízký, vypomáhala jsem nějaký čas v Dětské skupině Zahrada v Odrách jako chůva a nyní mě „vítr“ přivál zpět do mého rodného Spálova.

Jarmila Gramesová

Vystudovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Učím v mateřské škole ve Spálově a jsem tomu moc ráda, protože je to můj rodný kraj, tedy má srdcová záležitost. Na spálovské škole se mi nejvíce líbí její vesnický ráz, to, že má osobitou historii a především to, že mohu dětem nabídnout osobní přístup. Na práci s dětmi mě nejvíce baví to, že každý den je malým překvapením. Na dětech obdivuji, co vše dokáží v tak krátkém čase zvládnout. Úžasná je pro mě dětská představivost. Děti zůstávají stále stejné, doba kolem nás se mění, ale dítě má svou podstatu stejnou. Mám tedy do práce velkou chuť, ale někdy mi energii zhasí lidská krutost a lež. Volný čas trávím s rodinou, bavím se ručními pracemi (zvládla jsem rekvalifikaci na "krajkářku), odpočívám s knížkou nebo v přírodě. Při turistice sbírám i "kešky". Provází mě citát "Každý člověk, který mi vstoupí do života, je pro mě Testem, Trestem nebo Darem." Doufám, že mě potká jen velká hromada darů.

Daniela Haubeltová

Mé začátky působení v mateřské škole byly zcela náhodné. Do mých třiceti let, kdy jsem ukončila mateřskou dovolenou, by mě nikdy nenapadlo, že bych mohla učit v mateřské školce. Po roce působení v MŠ v Odrách, kde jsem pracovala na zkrácený úvazek, jsem musela uvolnit místo kvalifikované učitelce. S MŠ ve Spálově jsem začala spolupracovat nejdříve jako zástup za nepřítomné paní učitelky. V této době jsem si také doplnila vzdělání v oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky na Střední škole v Odrách, neboť dříve jsem získala maturitní vzdělání na gymnáziu, tedy bez specializace. Dnes, po několika letech práce v MŠ ve Spálově můžu říct, že jsem za tu „náhodu“ velice šťastná. Největší odměnou za mou práci je, když vidím spokojené děti, které se těší do školky. Tak jako já i místní děti milují pobyt venku v přírodě, která je v okolí Spálova velmi rozmanitá. Ve městských školkách tuto možnost trávit čas v přírodním prostředí děti nemají, a to je důvod, proč je naše spálovská školka skvělá. I já ráda ve volných chvílích vyrazím do přírody, ať už na kole nebo jen tak na procházku. Také si ráda zaplavu nebo přečtu hezkou knihu.

Marcela Foltasová

K práci s dětmi mne přivedly mé vlastní ratolesti. Máme s manželem tři děti a naším domovem je obec Partutovice. Podnětem byla nabídka majitelky Aqua sport clubu Hranice výpomoci při pořádání lyžařského táboru pro menší děti od tří let. Následovala série pobytových letních a příměstských táborů, které byly nádhernou zkušeností a zcela mě vtáhly do světa práce s dětmi. Během rodičovské dovolené jsem absolvovala základní kurz Montessori v Olomouci. Svoje zkušenosti a znalosti jsem se snažila zúročit ve vzdělávacím centru U kocoura Mikeše v Hranicích, kde jsem pracovala jako asistentka při vzdělávacích programech a chůva dětí. Ve Spálově pracuji jako chůva a zastupující učitelka. Práce je krásná, protože děti jsou to nejúžasnější, co nás dospělé v životě potkává. Jsou bezprostřední, přirozené a spontánní. Je nádherné pozorovat pokroky, které děti udělají, a já jsem šťastná za tuto příležitost být přitom. 

Radka Otáhalová

Paní Radka studovala vzdělávání dětí ve Velké Británii. Nabrala zde zkušenosti především s dětmi ve věku 0 – 4 let. Organizuje montessori kurzy pro předškolní děti a jejich rodiče v Hranicích. To již napovídá, že pochází z Hranic. Práce s dětmi je pro ni velice inspirující, nejvíce na dětech obdivuje jejich energii a touhu po poznání. Přirozený způsob rozvíjení dítěte je právě tou premisou, která ji oslovila na montessori pedagogice. Na spálovské školce oceňuje možnost volného pobytu v přírodě, který dětem v dnešní přetechnizované době chybí. Líbí se jí také zdejší přátelská a vstřícná atmosféra. Své volné chvíle nejraději tráví se svou rodinou (manželem a dvěma holčičkami), ať už touláním v přírodě, na kole, na vodě, na horách nebo jen tak u dobré knížky či společné hry doma.

 E-mailové adresy všech pedagogických pracovníků jsou ve formátu: jmeno.prijmeni@zsspalov.cz